Yatırımlarımız

 

2014 yılında inşaatına başladığımız Dilovası dövme ve işleme fabrikamızda birinci faz yatırımlarımız tamamlanmış, dövme ve işleme hatlarımızda üretim ve ürün sevkiyatı başlamıştır.

 

Dövme;

 

Toplam 100.000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikamızın dövme tesislerinde 5000 Ton kapasiteli tam otomatik aks mili dövme hattımız, 12.800 Ton kapasiteli tam otomatik ağır iş dövme hattımız (dingil, krank mili, akson, flanş ve dişli gibi), ısıl işlem fırınlarımız, kalıp atölyemiz ve tamamlama hatlarımızın kurulumları tamamlanarak üretim başlamıştır.  2500 Tonluk tam otomatik piston dövme hattı(piston kapağı,piston eteği, kavrama flanşı dövülebilir) ve yardımcı tesislerinin kurulumu tamamlanmış olup 2017 sonu ile devreye alınmıştır. Operasyonlar arası minimum stok hedefimiz için tezgahlar arası otomasyon ve robot uygulama çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Malzeme girişi, kesim, dövme, kontrollü soğutma, ısıl işlem ve tamamlama operasyonların entegre edildiği tek ürün akışı konseptine göre düzenlenmiş olan dövme fabrikamızda yatırımlarımızın devreye girmesi ile toplam dövme üretim kapasitemiz  90.000 ton/yıl  seviyesine yükselmiştir.

 

İşleme;

 

İşleme fabrikamızda ilk aşamada 300.000ad/yıl üretim kapasitesine sahip aks mili işleme tesisimizin yatırımı tamamlanmış, üretim başlamıştır. Yeni işleme hattımız da robotlar ile tam otomatik hale getirilmiştir. Aynı tesis içerisinde bulunan genişleme alanlarımızın alt yapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış, Pendik tesisimizdeki aks işleme tezgahlarımızın Dilovası tesisimize taşınması 2017 yılının Ekim ayında tamamlanmış olup mil,fren kamı ve ön takım atölyesi tezgahlarının taşınma işlemlerinin tamamlanması için 2018 yılının sonu hedeflenmektedir.

 

Yeni işleme tesisimizin devreye alınması ile birlikte arka aks mili üretim kapasitemiz 1.3 milyon adet/yıl seviyesine yükselmiştir.